Incognito: The Secret Lives of the Brain

by David Eagleman
Incognito: The Secret Lives of the Brain
Title: Incognito: The Secret Lives of the Brain
Author:
Publisher: Pantheon Books,
Formats: Kindle (.mobi), ePub (.epub), PDF (.pdf)
Pages: 272
Downloads: Incognito: The Secret Lives of the Brain.pdf (2.1 MB), Incognito: The Secret Lives of the Brain.mobi (6.5 MB), Incognito: The Secret Lives of the Brain.epub (3.2 MB)

'Kendimizle aramızdaki fark, bir başkasıyla aramızdaki fark kadar büyüktür. ' -Montaigne-

Siz daha tehlikeyi algılamadan, ayağınızı fren pedalının üstüne götüren kim? Neden sır saklamakta böylesine başarısız, nedenini bilmeden birini çekici bulmakta bu kadar başarılıyız? Eğer bilinçli zihin, yani sabah uyandığınızda sizinle birlikte uyanan ben, buzdağının yalnızca görünen kısmıysa, zihninizin geri kalanı tüm bir ömür neyle iştigal etmekte?

Ünlü nörobilimci David Eagleman, 20 dilde yayımlanan ve neredeyse şimdiden klasikleşen kitabı Incognito ile beynimizin derinlerine dalarak, yaptığımız, düşündüğümüz ya da hissettiklerimizin çok büyük bir kısmının bizden başka bir biz tarafından yönetildiğini ürkütücü bir berraklıkla ortaya koyuyor. Sadakat geninden sizi olmadığınız birine dönüştüren beyin zedelenmelerine; optik yanılsamalardan striptizcilerin neden ayın belirli zamanlarında daha çok para kazandığına; Truva fatihi Odysseus'tan renkleri işitip biçimleri tadabilen sinestezik insanlara kadar geniş bir yelpazeden vakaları ve araştırmaları bir araya getiren Incognito, beynimizin işleyişi ve çelişkileri hakkında olağanüstü bir keşif yolculuğu sunuyor.

"Bir kitap okudum, hayatım değişti."
-İsmet Berkan-Hürriyet

"Zihniniz bu kitap için size teşekkür edecek."
-Wired-
Recommended Neuroscience BooksShare Book Recommendations With Your Friends

HTML Code:


BBCode:


Hyperlink:

Advertising
Last Upload Books
Fair Game
Patricia Briggs
Wanderlove
Kirsten Hubbard
Darkhouse
Karina Halle

Important Information
snoopdf.com includes books and newspaper articles protected by copyright, and references to materials and private information belonging to other companies, which can only be used with the express approval of all the parties involved.